Výdaje, které hodnotu vaší nemovitosti nezvýší

Při oceňování tržní hodnoty nemovitosti je důležité si uvědomit, že ne vše, co jste si pořídili, zvýší stejnou měrou částku, kterou budou ochotni zájemci za koupi vašeho bytu či domu utratit.

Pokud například rekonstruujete kuchyň, jen protože se vám ta předchozí nelíbila, ačkoliv splňovala běžné požadavky pro pohodlné vaření, tak to na hodnotě vašeho domova nebude téměř znát. Vkus lidí se mnohy výrazně lišší a je tak možné, že nový majitel by třeba uvítal předchozí design více.

Pokud jste však vyměnili střechu, protože do té původní zatékalo, tak to naopak při případném prodeji zvýší ochotu zájemců utratit více. Těžko narazíte na někoho, kdo by upřednostňoval domácí přírodní sprchu při každé přeháňce.

Číst dále

Jak ovlivňují elektrárny ceny nemovitostí ve svém okolí

Na konci října 2016 zveřejnil National Geographic dokumentární film s názvem Before the Flood s Leonardem DiCapriem o tom, jak devastujeme svou planetu. Zde se můžete podívat na trailer. My jsme se v této souvislosti podívali na to, jak se pohybují ceny bytů v okolí těch největších českých elektráren.

V současné době máme u nás 26 tepelných, 2 jaderné a 10 větších vodních. Řeší však lidé při koupi nemovitosti to, jak je ovlivněno životní prostředí?

Číst dále

Ceny nemovitostí kandidátů na hejtmana středočeského kraje

Za chvilku tu máme krajské volby. Vzali jsme si tak do hledáčku nemovitosti lídrů největších politických stran ve středočeském kraji. Resp. ty, kde mají hlášené trvalé bydliště.

Pouze u dvou jsme nepochodili. Luboš Zálom ze Svobodných a Soukromníků je veden nejspíš u rodičů a Zdeněk Štefek vlastní družstevní byt, u kterého nelze zjistit jeho velikost.

Číst dále